Aktiviteler

Kabak Vadisi ender rastlanan bir jeolojik yapıya sahiptir. Yüksek kayalar, akarsu ve deniz ile çevrelenmiş konumu sebebiyle bitki ve hayvan türleri açısından çok zengindir.

Kabak Koyu

Kabak Koyu

800 metre yüksekliğindeki sarp yamaçlara çevrili kanyon biçimindeki vadinin 200 metrelik çakıllı bir plajı bulunmaktadır. Bakir bir koy olduğundan dolayı şezlong ve gölgelik bir alan bulunmamaktadır. Kampımızdan Kabak Koyu’na yürüme mesafesi yaklaşık 20 dakikadır. Dilerseniz yürüyerek dilerseniz köy minibüslerini kullanarak koya ulaşabilirsiniz.

Kabak Plajı

Likya Yolu

Kampımız, Fethiye / Ovacık’ta başlayarak Antalya’da biten antik Likya Yolu üzerinde; Ovacık-Alınca parkuru arasında bulunmaktadır. Yol, Kate Clow tarafından kırmızı beyaz boyalarla işaretlenmiştir. Kampımızda konaklarken gün içerisinde Likya Yolu üzerinde yürüyüşlere çıkabilir, kondisyonunuz yeterli ise Alınca parkurunu tamamlayabilirsiniz.

Likya Yolu
Aladere Şelale

Aladere Şelaleleri

Vadinin içlerine doğru uzanan rotada karşınıza çıkan kaya duvarlarında küçük tırmanışlar yaparak ve doğal havuzlarda serinleyerek 300 metre yükseklikte pınarların oluşturduğu Aladere Şelaleleri’nin tadını çıkarabilirsiniz.
Kabak Koyu– Aladere Şelalesi (3 km – Orta Zorlukta)

Aladere Şelale Kabak Vadisi

Mavi Mağara

Kabak Sahili’nden dilerseniz yüzerek dilerseniz de 15 dakikalık yürüyüşle ulaşabileceğiniz Mavi Mağara’daki havuzda yüzebilirsiniz.

Mavi Magara

Boncuk Koyu

Kabak Sahili’nden yaklaşık 30 dakikalık kaya yürüyüşü ile ya da sahilden kiralanan kanoları kullanarak Boncuk Kumsalı’na ulaşabilirsiniz.

Boncuk Koyu

Kelebekler Vadisi

Kaplan kelebekleri ve doğasıyla ün salmış vadiye dilerseniz yürüyerek tepeden bakabilir, dilerseniz Ölüdeniz’den dolmuş teknelerle, dilerseniz de sahilden kalkan özel tekneleri kullanarak ulaşabilirsiniz.
Deep Ocean Camping – Kelebekler Vadisi’ne Tepeden Bakış (10 km – Orta Zorlukta)

Kelebekler Vadisi

Cennet ve Korsan Koyları

Bu koylara ulaşmak için dilerseniz yürüyebilir, dilerseniz de sahilden kalkan özel tekneleri ya da kiralanan kanoları kullanabilirsiniz.
Kabak Koyu – Cennet Koyu (4 km – Orta Zorlukta)

Cennet Koyu

Aktaş Koyu

Deep Ocean Camping – Aktaş Koyu (4 km – Kolay)

Aktaş Koyu

Yamaç Paraşütü

Ölüdeniz, Türkiye’de ve Dünya’da ender bulunacak güzellikteki yamaç paraşütü cennetlerinden birisidir. Cesaretiniz varsa Babadağ’dan deneyimli pilotlar eşliğinde yamaç paraşütü yaparak tüm bölgeyi tepeden seyredebilirsiniz.

Ölüdeniz

Dalış

Fethiye şehir merkezi ya da Ölüdeniz’deki firmalarla iletişime geçip birçok canlı popülasyonu ve caretta caretta görme imkânınızın olduğu muhteşem dalış noktalarında gününüzü keyifle geçirebilirsiniz.

Yoga

Günün her saatinde yoga mat ve minderleri ile açık alanlarda veya bungalovunuzun balkonunda deniz ve dağ manzarası eşliğinde yoga yapabilirsiniz.

Yoga